Ana Sayfa   | Hakkımızda   |  
 Satış Ağı   |  
 DMO Liste   |  
  Teknik Servis    |  
 İletişim   |  

İnsan Kaynakları


Referanslarımız

Ürün Katalogları


Müşteri Memnuniyeti


Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar

kartal klima serviskadıköy klima servisigoztepe klima servisiklima fujitsuklima servisi
a8 - 38

  İzolasyon Odaları

  

 

 

 İZOLASYON ODALARI  İÇİN  ÖZEL ÇÖZÜM  

 

 

  • >>ALANI TEK BAŞINA KONTROL EDEBİLİR

  •  >>İNŞAAT GEREKSİNİMİ YOKTUR

  • >> TAŞINABİLİR

  • >> TEK CİHAZ İLE NEGATİF YADA POZİTİF  BASINÇ OLUŞTURULABİLİR

 

 

  

  

Hastane infeksiyonlarının gelişmesinde etken olan mikroorganizmaların bulaşı: temas, damlacık, hava yolu ( solunum ) , ortak kullanım ve vektör aracılığı ile gerçekleşir.  İzolasyon odaları için alınan önlemler ile; hastaların hem dış ortamdan infekte olmalarını hem de diğer hastaları ve sağlık çalışanlarını infekte etmelerini önlemek amaçlanır.

 

Hasta yatış süresini kısaltmak, sağlık giderlerini düşürmek, hasta ölümü ve hastane enfeksiyonları oranını düşürmek, yatan hasta - sağlık personeli - ziyaretçileri için güvenli, rahat ve kullanışlı alanlar oluşturmaya yönelik standart yataklı hasta bakım üniteleri ve izolasyon odaları tasarlanmaktadır.

 

3 farklı izolasyon odasını  tanımlamak mumkundur.

1- Hava Yolu ile Bulaşan infeksiyonlar için Odalar ( Negatif Basınç uygulamaları )

2- Çevre Korumalı Odalar ( Pozitif Basınç uygulamaları)

3- Tam izole odalar

 

İhtiyaç ve Kullanım Alanları: Temas izolasyonu ( mrsa, vre, ecoli, açık abset, Hepatit A, cilt difterisi, ebola, kırım kongo, rotavirus, parainflüenza, ebola,lavsa, dekübit, Sıkı temaz izolasyonu (VRE).. ),  Damlacık İzolasyonu  (menenjit, difteri, boğmaca, veba, pnomoni, adenovirüs, parnovirus 19, Influenza, kızamık, kabakulak,..) ,  Solunum İzolasyonu  (kızamık, varisella - zona, Tüberküloz, SAR, kırım kongo ) 

 

Uvion Air Aseptizör'ün CW650 Modeli  İzolasyon odaları için özel tasarlanmış boyut ve özellikte olup; hava yolu ile bulaşan infeksiyonlar için; izolasyon odasının ısı, havalandırma, nemlendirme ve iklimlendirmesini tek başına sağlar. Odanın şartlarını yönetmenize izin verir, hasta ve çevre için yüksek koruma sağlar.   Odada yatan hastanın etken mikroorganizmaların fiziksel ve biyolojik özellikleri dusunulerek cihaz içinde atmosferik plasma ile negatif iyon, ozon uretebilen ve patentli olan UVION modul yer almaktadır .

 

 

 Her hastanede en az 1 tane hava yolu ile bulaşan enfeksiyonlar için izolasyon odası bulunmalıdır  *.  

İzolasyon odaları için kullanılan NEGATİF BASINÇ ın amacı; havada asılı kalabilen ve havanın hareketi ile uzun mesafe katedebilen infekte damlacıkları odadan uzaklaştırmaktır.  Ancak POZİTİF BASINÇ ile de İzole odalar yapılabilir, pozitif basınçlı izolasyon odaları;  immun sistemi düşük, allojenik, otolog, kök hücre, kemoterapi, hematoloji tedavisi gören hasta odaları ile kemik iliği nakilli hasta odaları için uygundur.

 

 Laboratuvar ya da hasta odasından atılan kirli hava tekrar kullanım alanına yada laboratuvara / hasta odasına verilmez (resirküle değildir ), temizlenmiş + dezenfekte edilmiş hava kullanılır.

 

Uvion Air Aseptizör CW 650 ile; Oda havasının hastane/laboratuvar içinde resirküle olmasının engellenerek filtrasyonu sağlanır, izole ortama da filtrelenmiş taze hava verilerek; mikroorganizma yükü hafifletilir, kirli havanın hastanenin/laboratuvarın diğer bölümlerine yayılması önlenir ( cihaz dakikada ortam havasının  %15 ile %100 unu alıp dışarı atabilme özelliğindedir.  )  . Oda içi hava değişimi ve ortam şartlarının etkinliği ( ısı- nem - dezenfeksiyon)  arttırmak için ortam havasını alıp atmanın yanısıra;

Uvion Air Aseptizör CW 650 ile yüksek tutuculukta HEPA filtreler ( H14  ) kullanılarak  temizlenip, dezenfekte edilmiş, iklim ve nem değeri ayarlanmış steril hava iç ortama verilerek ortam havasının kalitesi arttırılır. Negatif basınca set edilen  İzole odanın havası, asla koridora kaçmaz, kontaminasyon riski oluşmaz . 

 

 Uvion Air Aseptizör CW 650 Negatif basıncın  monitorizasyonu ile kolay takip sağlar  .   

 

Cihaz üzerinden ortamda istenilen hava çevrim sayısına göre hava akışları set edilebilir ve set değerleri %1 hassasiyette sensörler yardımı ile ölçümlenerek ekran üzerinden takip yapma olanağı verir.

 

Negatif basınçlı izolasyon odalarında; Duvarlar ve tavan düzgün, kolaylıkla temizlenen, toz ve kir tutmayan, parlama ve yansıma yapmayan, su, kimyasal ve dezenfektanlara dayanıklı malzemeden yapılmaktadır. Zemin kaygan olmayan, antibakteriyel özellikli malzemeler ile kaplanır. Kapı kendiliğinden kapanan, kilitlenebilir özellikte olup, U.V lamba ve Patojen İyonizatörü (UVION MODUL) ile ortam havasının dezenfeksiyonu desteklenir. Fiziksel koruma düzeyi 3 e uygundur(TS EN 12128).

 

  

 Uvion Air Aseptizör ile hızlı ve inşaat gerektirmeyen  çözümlerin yanı sıra  size ve alana özel proje ve uygulamalar da yapılabilmektedir. Bilgi için lütfen bize ulaşın

 

E- BROSUR 

 

*Kaynak:

*Hastane infeksiyonları ve Hastane Tasarımı: Hasta izolasyonu için tasarım  ( Dr. Nurcan Baykam, Ankara Numune E.A.H., infeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji - Ankara  )  

*İzolasyon Önlemleri Kılavuzu, Hastane Enfeksiyonları Dergisi

*Sağlık Bakanlığı; Yataklı sağlık tesislerinde yoğun bakım hizmetlerinin uygulama, usul ve esasları hakkında tebliğ- Temmuz 2011

Adres : 900. sok.no:29   06370 OSTİM -ANKARA   TÜRKİYE  
Tel: +90 312 385 00 40     Fx: +90 312 385 67 84
teknomar@teknomar.com.tr