Ana Sayfa   | Hakkımızda   |  
 Satış Ağı   |  
 DMO Liste   |  
  Teknik Servis    |  
 İletişim   |  

İnsan Kaynakları


Referanslarımız

Ürün Katalogları


Müşteri Memnuniyeti


Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar

kartal klima serviskadıköy klima servisigoztepe klima servisiklima fujitsuklima servisi
a8 - 11

  ASEPTİZÖR

YOĞUN BAKIM VE OPERASYON ALANLARINDA MAKSİMUM HİJYEN SUNUYORUZ

UVION Air ASEPTİZÖR  (1600-2200- 2600-3100-4000- 6500-10000 m3/h )

 

ASEPTİZÖR; Yüksek seviyeli partikül arındırma, Bakteri filtrasyonu, mikrobiyolojik koruma ve kontaminasyonu indirgeme cihazıdır.  

 

 

Bir saatlik çalışma sonrasında bulunduğu ortamda %99,5 Partiküler, %99,5 Biyolojik dekontaminasyon sağlar.  

 

 

Kullanım Alanları; Ameliyathaneler, Yoğun bakım alanları (yenidoğan, çocuk, yetişkin), Hasta odaları, nano teknoloji laboratuvarları, Üretim tesisleri(gıda, ilaç, tıbbi malzeme),...vb yüksek hijyene ihtiyaç duyulan tüm ortamlarda merkezi sisteme alternatif olarak üretilmiştir.  

 

TEKNİK DETAY WORD DOKUMANI İÇİN BASINIZ...  

 

ASEPTİZÖR GENEL ÖZELLİKLER

 • Bulunduğu ortamda ısı-nem-basıncı kontrol eder,
 • 3 pozitif, 1 negatif, 1 otomatik olmak üzere 5 farklı moda sahiptir.
 • POZİTİF ve NEGATİF basınç sağlayabilme özelliğinde olup, kontaminasyon sistemi vardır
 • Hız kompanzasyon sistemi ile Filtre verimliliğine göre hava hız akışını ayarlar
 • Ana filtre HEPA H14 niteliklidir (0.3mikrondan büyük partiküller için %99,9998 tutuculuk )
 •  Pre ve atık filtre uygulaması ile dış ortamdan alınan ve atılan havayı temizler (Eu4, Eu9, H13, G4)
 • DOP a uygun sızdırmaz HEPA Plenium Box ile filtre güvenliğini sağlar
 • Sistem de UVC 254 nm germicidal lamba kullanılmıştır.
 • UVION Modül teknolojisi ile, negatif iyon ve atmosferik plasma etkisi ile filtreden geçirilen havanın dezenfekte edilmesi sağlanır
 • Dokunmatik, renkli, grafik ekran üzerinden değerler set edilebilir ve ortam değişkenleri gözlenebilir
 • Tam otomatik otomasyonlu kontrole sahip olup sensör grubu hassas değişimlere duyarlıdır.
 • Max. Güçte iken ölçülen ses şiddeti 55Db ‘dir.
 • Uygulama süresi kısa, kullanımı kolay ve en önemlisi kurum içinde yapılacak mimari değişikliklerde kolayca taşınabilir başka bir odaya monte edilebilir.
 • Farklı kapasite ve kullanım alanları içinb Duvar, Tavan, Köşe yerleşimine uygun modülleri mevcuttur.  
 •  Merkezi sistemlerden farklı olarak uygulama alanları birbirinden bağımsız kontrol edilebilir. Böylelikle Aseptizörlerin kullanımı ile olası kontaminasyon riski en aza indirilir.

 

 

   

ASEPTİZÖR TEKNİK ÖZELLİKLER:

 
Cihazin etkin ve kendine özgü dizayni sayesinde çok az yer kaplar, duvara,köşeye veya tavana montajını mümkün kılarak büyük bir alana veya özel sartlara ihtiyaç duymadan çalısır.

 

Modellere göre min 2500 m3/h hava degisim hizi sayesinde 40-60m2 ve daha büyük alanlarda (h: 3m) sterilizasyonu saglar.

 

Uvion aseptizör cihazinin sasesi özellikle celikten üretilmis olup negatif iyonlardan dolayi okside olmaz.

 

Cihazın iklimlendirmeli ve iklimlendirmesiz olarak iki modeli bulunmaktadır. iklimlendirmeli modellerin ısıtma ve soğutma kapasitesi min.30000 BTU dan başlamaktadır.

16-30 C deortamın iklimlendirmesini sağlar.

Isıtma - soğutma ve nemlendirme işlemlerini yapar

 

UVION MODUL: Aseptizör, tek başına bir sistem olarak çalışabilen, komple bir sterilizasyon ve negatif iyon jeneratörü içermektedir. Sistem Atmosferik plasma (patojen iyonizatörü) oluşturur. Negatif iyon jeneratörü, Titanyum dioksit(TiO2), Gümüş iyodür(AgI) , Bakır Sülfat(CuS) kaplı borosilikat, silindirik boğumlu cam tüp ve HV ünitesinden oluşmaktadır. Bu mekanizma sistemde bulunan Etilen bazli gaz ve partikülleri katalitik invertörü sayesinde -OH (hidroksil eklerini)lara parçalayarak narkoz ve diğer gazlarin ayrismasini, mikro organizmalarin DNA yapılarını bozarak etkisiz hale gelmesini, (-) eksi Ionlar vasitasi ile partiküllerin yok edilmesini saglar, fotokatalitik reaksiyon olusturarak hava yoluyla yayilan patojenleri ve gazlari etkisiz hale getirir.

 

Temiz Hava Girişi :  UVION ASEPTİZÖR cihazina dis ortamdan hermetik baca ile temiz hava baglantisi yapilabilir, böylelikle %10-%100 aralığında ayarlanabilir temiz hava alabilmektedir.  Bu özellik kullanilir ise cihazin kullanildigi kapalı ortamda 20 Pa pozitif basinç saglanir.  İç ünite agırlık 144 kg


 
UVION AIR ASEPTIZOR mevcut cihaz ve santrallerden olan Fark - Avantajları

 

1- Sistem 5 farklı mod da çalışabilmektedir. 
     a- pozitif basınç modu, 3 farklı kademeye sahiptir( modellere göre : 900m3/h – 3500m3 / h ) ,
     b- negatif basınç modu ( 2000m3/h ) ,
     c- ve otomatik çalışma modu. 
** Sistemin sahip olduğu ortam basıncını negatif yapma özelliği ilk ve tek olma özelliğine sahiptir. Extra module ihtiyaç duyulmaz. 
** Cihaz Otomatik mod da iken, ekranda kullanıcının girdiği değer ve filtre verimliliğine göre çalışır.

 

2- Max güçte yapılan ölçümlerde sistem gürültüsü 58 Db den küçüktür**.

 

3- Sistem içinde kullanılan filtreler H14 tip HEPA olup, tutuculuk oranları yüksektir.
  (0.3 Mm den büyük partiküller için %99,9998 tutuculuk)

**Sistemin 1 saat çalışması sonrasında yapılan ölçümlerde ortamda 0.3 Mm den büyük partiküller için %95 dekontaminasyon sağladığı tespit edilmiştir.

 

4- Merkezi sistemler gibi kanal, inşaat,… gibi gereksinimleri yoktur. Uygulama süresi kısa , kullanımı kolaydır. Sistem taşınabilirdir.
**Uygulama alanları birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebilir.  Böylelikle kontaminasyon / yayılma riski yoktur.
**Kurulum yapılan alan diğer alanlardan farklı ısı – nem ve basınç değerlerine set edilerek kontrol edilebilir.

 

5- UVION MODUL Sistem içinde; ortamdaki spor, bakteri, mantar..vb oluşumları yok ederek oluşmasını önleyen Negatif iyon teknolojisi mevcuttur.
Yapılan uygulama TEKNOMAR tarafından geliştirilmiş ve ilk kez hava sterilizasyon cihazı olan Uvion Patojen İyonizatöründe uygulanmıştır. Modül Cerrahpaşa Tıp fakültesinde test edilmiştir.

**Bu sayede Aseptizör bulunduğu ortamın havasını dezenfekte de etmektedir.   
 

(Bu sadece bizim fikrimiz değil, kullanıcı notları ve tarafsız kuruluşların ölçüm sonuçları ile belirlenmiştir.)  

 

İyonizatör ile hava Sterilizasyonu Nasil Yapilir?

 

Uvion Aseptizör olusturdugu negatif iyonlar fazladan elektron kazanmis olan iyonlardir. Normal atom yada moleküller fazladan elektron kazandiklarindan negatif iyon haline geçerler. Cihazimizin meydana getirdigi negatif iyonlar oksijen atomundan yapilmislardir. Dogada ayni islem sürekli olarak gerçeklesmektedir. Dogada bulunan iyonlar günes isigi, radyasyon ve hava hareketlerinden dolayi meydana gelmektedirler.

 

Fazladan elektrona sahip olan negatif iyon moleküllerinin çevreye pozitif bir etkisi vardir. Ortamdaki kokuyu nötralize ederek temiz havaya katkida bulunurlar. Arastirma çalismalari negatif iyonlarin biyolojik etkinligini ispatlamistir.Negatif ve pozitif iyon sayisi toplami ortamda sabit bir degere sahiptir. Ne kadar çok negatif iyon varsa ortamda o kadar az kirlenme veya havada dolasan daha az parçacik olacaktir. Negatif iyonlar fazla elektronu olan kokusuz oksijen atomlaridir. Ozon ise 3 adet oksijeni bulunan moleküldür. Ozon konsantrasyonu fazla ise kokusu algilanabilir.

 

Negatif iyon olusturmak için yüksek voltaj ve UVC isigi gereklidir. Oksijen atomlari bu sartlar altinda elektron kazanarak negatif iyon haline geçerler.

 

Negatif iyonlar havadaki partikül sayisini (toz ve polen) düsürür. Fakat kokulari gidermede ozon kadar etkili degildir. Güvenli seviyedeki ozonlar havada yüzen parçacik sayisini düsürmez ama kokulari elimine ederler.

 

Ozon gazi kisa ömürlü, kararsiz ve çok aktif bir gaz olup koku veya diger gazlar ile münasebetinde zararsiz karbon dioksit ve su buharina dönüsür.

 

Ozon gazinin olusumu; oksijen atomlari yüksek voltajli elektrik veya yüksek enerjili UVC ye maruz kaldiginda atomlarina ayrilir. Ayrilan oksijen atomu yakininda bulunan bir oksijen O2 atomu ile birleserek O3 olusturur.

 

Uvion ASEPTİZÖR cihazi yüksek voltaj, Titanyum dioksit, AgI, CuS kapli Boroslikat cam tüpler ve UVC altinda negatif oksijen ve ozon gazi üreterek ortamdaki koku ve kirlenmeyi gidererek mikrop, virus, mantar, küf ve sporlari yok eder. Cihazda bulunan HEPA filtresi vasıtasıyla 0.3 mikro metreden büyük partikulleri %99.9995 oranında tutar.cihaz üzerinde bulunan EU ve karbon filtreleri sayesinde HEPA filtrenin ömrü uzar, kaba partiküller tutulur. Hava akış yönleri ve hız ayarları sayesinde ortam pozitif ve negatif basınç altında çalışırır.ünite ortam için%10-30 oranında dışardan taze hava alır ve buhavayı işleyerek steril olarak iç ortama vereir. dış ortam izolasyonuna sahip bu özelliği sayesinde ortamlar (özellikle ameliyathaneler) dekontaminasyon alanlarına çevrilebilir.cihaz köşeye yerleştirilip en az yer kaplar.

Adres : 900. sok.no:29   06370 OSTİM -ANKARA   TÜRKİYE  
Tel: +90 312 385 00 40     Fx: +90 312 385 67 84
teknomar@teknomar.com.tr