Ana Sayfa   | Hakkımızda   |  
 Satış Ağı   |  
 DMO Liste   |  
  Teknik Servis    |  
 İletişim   |  

İnsan Kaynakları


Referanslarımız

Ürün Katalogları


Müşteri Memnuniyeti


Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar

kartal klima serviskadıköy klima servisigoztepe klima servisiklima fujitsuklima servisi
a8 - 8

  Etilen Oksit Sterilizasyon Cihazları

AKTIF , HIZLI, SOĞUK BUHAR ,KURU SISTEM EO-ETİLEN OKSİT GAZ STERİLİZASYON TEKNOLOJİSİ 
 
ETO C 1445 KVC tip & Genel amaçlı  Tüplü ve kartuşlu  EO Sterilizasyon Cihazları
 

ETO C 1445 Etilen oksit sterilizasyon cihazı; her türlü ısıya ve neme hassas tıbbi plastik, organik, elektromekanik alet ve cerrahi gereçleri ayrıca disposable malzemeleri tekrar steril eder.

 

 

İSTENİLEN BOYUT VE KAPASİTEDE EKONOMİK UZUN ÖMÜRLÜ STERİLİZASYON

 

GENEL ÖZELLİKLERİ :
ETO C 1445 Mikroişlemci teknolojisi altında film ısıtıcılı, soğuk buhar ve kuru sistem Etilen Oksit Sterilizasyon tekniği kullanır.

ETO C 1445 Etilen oksit sterilizasyon cihazı : 37C - 54C (±1C) aralığında; sabit ve ayarlanabilir nitelikte her an kullanıma hazır olarak programlanmıştır. Tüm çalışma modu ekonomi moduna proğramlanmış olan cihazın ; 4.5 ile 9 saat arası ekonomik çalışma süresi boyunca sistem ; basınç, gaz, nem, hava yıkama değerlerini otomatik olarak algılar. Ve dışarıdan herhangi bir müdahaleye gerek duymadan sterilizasyon evrelerini (vakum-ısıtma-nemlendirme-sterilizasyon-havalandırma) devam ettirir.

  • Kullanıcı panelinden sterilizasyon süresi ve havalandırma süreleri 1 – 99 saat arasında ayarlanabilir.
  • Cihaz 37.5 Kg lık etilen oksit tüpü ile ( %10 EO + %90 CO2 veya %90 EO + %10 CO2  arası değişebilir ( isteğe bağlı ) konsantrasyon oranı ya da sabit % 25 EO + %75 CO2 oranlı ) ve kartuşlu cihazlarda 100gr lık %100 EO kartuşu ile kullanıma uğundur.
  • ETO C 1445 ; bir tüp ile 125 lt hacim için ~ 150 sterilizasyon yapabilme özelliğine sahiptir.
  • Kartuş kabin içinde bulunan yuvaya kullanıcı tarafından yerleştirilir. Sistem çalıştırıldığında kartuş otomatik olarak delinerek kullanıcı maruziyetini engeller. 
  •  Harici kullanılacak dozimetreye ihtiyaç duymaz.
  • ETO C 1445 ile sterilizasyon süreçleri sonlandığında, ürünler üzerinde EO gazı yoğuşması olmadığı gibi steril edilen ürünler, extra bir havalandırmaya ihtiyaç duyulmadan hemen kullanılabilmektedir.
  • Etilen oksit (EO) gazına maruz kalınmaması için, sterilizasyon ve hava yıkama ( +1 Bar hava ile yıkama) işlemi aynı kabinde yapılmakta olup sterilizasyon evreleri otomatik ya da kullanıcı isteğine göre manuel olarak gerçekleşebilmektedir.
  • ETO C 1445 ‘de sterilizasyon kazanının tasarımı ve proğramı; steril edilecek malzemelerin, özellikle kardiovasküler  cerrahi veya tübing yapıya sahip diğer laparposkopik tür cerrahi gereçlerin deforme olmadan steril edilebilmesine uygundur (kardiovasküler tip cihazda kazan derinliği min. 115-130 cm dir.)
  • ETO C 1445 ‘de bakteri filtresi mevcut olup, hava yıkama için kabin içine aldığı havayı HEPA filtreden süzerek kullanır.

 

GÜVENLİK VE KAPAK SİSTEMİ :
ETO C 1445 ‘in elektronik sisteminde gaz kaçağını kontrol eden tümleşik kaçak gaz sensörü mevcuttur ve cihaz gaz kaçaklarına karşı kullanıcıyı uyarır. Emniyet amaçlı, bacaya bağlanabilen hermetik aspiratörü vardır.

Cihaz da kapak kilit sistemi aktif ve elektriklidir, mikroişlemci ile elektronik olarak kontrol edilmektedir. Cihazın kapağı kapanmadan işlem başlamaz, ekranda kapak açık / kapalı olduğunu gösteren bir görsel mevcuttur. Kapak kilidi tek yönlü, elektrikli ve otomatiktir. İşlem bitmeden, kabin içinde gaz varken, elektrik kesintilerinde sistem güvenli hale gelmeden cihazın kapağı açılmaz.

ETO C 1445 ‘de herhangi bir olumsuz durum için devam eden işlemi sonlandırma özelliği ile (acil stop) sterilizasyon kabinindeki mevcut gazın otomatik olarak nötralizasyon tankına tahliyesi ve egsozu ile  kabin kapağının açılması sağlanır.

EO gazı ile kullanıcının sterilizasyon sonunda fiziksel temasını önlemek için fiziksel bir bariyere gerek duyulmaz, çünkü sterilizasyon alanında EO gazı varken kapak açılmaz. 

 
STERİLİZASYON İÇİN KULLANILAN EO GAZ ÖZELLİKLERİ:
-37,5 kg lık tüpte %10 eto + %90 co2 ile % 90 eto + %10 co2 arası değişebilir (İsteğe bağlı ) konsantrasyon oranı veya sabit %25 eto +%75CO2 kullanımı veya 100% EOkartuslu

GÜÇ KAYNAĞI :220v veya 380 V, 5A, 1ph, 50/60 Hz  
AĞIRLIK:320 kg

1 sterilizasyon için enerj tüketimi  +-%20  1200w
1 sterilizasyon için tüplü eo gaz tüketimi  +-%20  2$

ÖNERİLERİMİZ: KVC tip standart cihazların önerilen kullanım kapasitesi; 125 lt (günlük 50 angio kadar), 175 lt hacimler 100 yataktan büyük hastaneler için önerilmektedirler

Adres : 900. sok.no:29   06370 OSTİM -ANKARA   TÜRKİYE  
Tel: +90 312 385 00 40     Fx: +90 312 385 67 84
teknomar@teknomar.com.tr