Ana Sayfa   | Hakkımızda   |  
 Satış Ağı   |  
 DMO Liste   |  
  Teknik Servis    |  
 İletişim   |  

İnsan Kaynakları


Referanslarımız

Ürün Katalogları


Müşteri Memnuniyeti


Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar

kartal klima serviskadıköy klima servisigoztepe klima servisiklima fujitsuklima servisi
a8 - 33

  Fumigasyon & Anoksik  Dezenfestasyon Cihazı

DEĞERLİ YAZMALAR VE TÜM TARİHİ ESERLERİ, ZARARLI HAŞERE VE ONLARIN YUMURTALARINDAN ARINDIRARAK ÖMÜRLERİNİ UZATMAK İÇİN

 

ETO C 1445-F

 

 

 

İnsanlık için büyük önem arzeden eski kitaplar, el yazması kitaplar ve dokümanların korunması, bizden sonraki nesillere aktarılması büyük önem arzeder.

 

Çevre sartlarının saglanmasının yanı sıra, kitaplar için büyük tehlike olusturan, böcekler, yumurtalar, lavralar ve asalakların temizlenmesi de önem arzeder. 

 

Böcek zararlarını yok etmek için güvenilir bir çözüm olarak ETO C-1445-F Fumigasyon & Anoksik Dezenfestasyon Cihazı geliştirilmiş olup son yıllara  kadar, Etilen Oksit Gazı bu is için kullanılırken, bu gazın kitaplara ve dokümanlara zaman içinde zarar verdigi düsüncesi farklı kullanıcılar da hasıl olusmustur. Eo gazı aynı zamanda çevre ve Kullanıcılar için de zararlıdır. Arastırmalar göstermistir ki, kitap ve dokümanlara zarar vermeyen en uygun inert gaz azottur. Bu nedenle, cihazda azot gazı kullanılmaktadır. Bilindigi gibi nefes aldıgımız havanın %78’i azotan ibaret olup,  Azot gazı, kokusuz, renksiz biçimdedir ve zehirli degildir.

 

Anoksik kabin, gelişim devrelerine bakmaksızın tüm böcekleri ekolojik ve zehirli atık bırakmadan yok eder. İşlem yüksek ısı ve zehirli kimyasal gazdan uzak olup proses sonrasında eserde zarar gözlenmez..

 

Cihaz içinde kıymetli eserlerin hasar görmeyecek şekilde yerleşimi sonrasında  yerleştirilen eserler kullanıcının belirlediği parametrelerde 7 ila 25 gün işleme maruz kalır.  Temizleme işlemiile kitap, gazete, basma yayın ..vb.  eserler içindeki tüm mantarlar kurtlar ve kitaba zararı dokunabilecek her türlü madde orada ölmektedir.

 

Adres : 900. sok.no:29   06370 OSTİM -ANKARA   TÜRKİYE  
Tel: +90 312 385 00 40     Fx: +90 312 385 67 84
teknomar@teknomar.com.tr