Ana Sayfa   | Hakkımızda   |  
 Satış Ağı   |  
 DMO Liste   |  
  Teknik Servis    |  
 İletişim   |  

İnsan Kaynakları


Referanslarımız

Ürün Katalogları


Müşteri Memnuniyeti


Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar

kartal klima serviskadıköy klima servisigoztepe klima servisiklima fujitsuklima servisi
a8 - 13

  UVION Patojen iyonizatörü

EN ÖNEMLİ KORUNMA: İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ ORTAMDA

SOLUDUĞUNUZ HAVANIN DA MİKROPLARDAN ARINDIRILMASIDIR.

 

XRETON-P UVION bir PATOJEN IYONIZATÖRÜ  Cihazıdır.

 

Cihaz; negatif iyon, atmosferik plasma ve ozon(o3) üreterek ortamda bulunan patojenleri, virüsleri, bakterileri yok eder.  Havada bulunan virüs,mantar, küf ve sporları imha eder, aynı zamanda havayı partiküllerden, polen ve etilen ajanlarından temizleyerek steril bir atmosfer sağlar.

 

Kulanım Alanları: Hastaneler, hastane koridorları,revir ve klinikler, okullar, sınıflar, banka şubeleri, ofisleri konferans alonları, lobiler, restoranlar, yemekhane ve kafeler, toplu taşıma araçları, yurtlar-koğuşlar, yiyecek depoları, izolasyon odaları,... kısacası hayatımızın geçtiği her yer.

 

 

Teknik özellikler:
Cihazin etkin ve kendine özgü dizayni sayesinde çok az yer kaplar, duvara veya tavana montajini mümkün kilarak büyük  bir alana veya özel sartlara ihtiyaç duymadan çalisir.1000 m3/h hava degisim hizi sayesinde 25-30 m2 lik alanlarda(60 m3) sterilizasyonu saglar.

Uvion cihazinin sasesi özellikle 304 paslanmaz celikten üretilmis olup negatif iyonlardan dolayi okside olmaz. Cihaz içinde Titanyum dioksit, AgI, CuS kapli boroslikat cam tüpten mamul ion jeneratörü bulunmaktadir.Bu mekanizma sistemde bulunan Etilen bazli gaz ve partikülleri katalitik invertörü sayesinde -OH (hidroksil eklerini)lara parçalayarak gazlarin ayrismasini, mikro organizmalarin yok edilmesini ve (-) eksi Ionlar vasitasi ile partiküllerin yok edilmesini saglar, fotokatalitik reaksiyon olusturarak hava yoluyla yayilan patojenleri ve gazlari etkisiz hale getirir. UVION  cihazina dis ortamdan hermetik baca ile temiz hava baglantisi yapilabilir. Bu özellik kullanilir ise cihazin kullanildigi ortamda 10Pa pozitif basinç saglanir.


Ses debisi 44 dB, Agırlık 14 kg,Tutturma aparatlari: plastik dübel destekli 2 vida ,Güç Kaynağı : Cihaz sehir sebekesiyle çalismaktadir. Çalisma gerilimi 220V, 50-60 Hz dir.


Cihaz tek basina sistem olarak çalisabilen komple bir sterilizasyon ve negatif ion jeneratörü içermektedir .Cihazin en önemli özelliklerinden biriside havaya yayilan patojenleri ve zararli gazlari içerisine çekerek sahip oldugu reaktöründe foto katalitik reaksiyon olusturarak ortami hijyenik hale getirmektir.
Ayrica ortamda bulunan partiküllere negatif iyon yükleyerek metal elektrostatik fitrelerde tutulmasini saglar.
Cihaz içerisindeki mor ötesi (UV) isik ve biyo-aktif hidroksil radikalleri karisimi ile bakterileri, virusleri, mantarlari, küfleri ve sporlari, etiolojik ajanlari imha ederek ortami hijyen hale getirir. Özellikle ortamda bulunan çürütücü etkiye sahip Etilen gazlarinin (C2H4) yok edilmesini saglar. Cihazda bulunan UV 254 nm isin etkisi mikroorganizma öldürücü etkiye sahiptir. Ayrica 2. kullanilan isin kaynagi 400-700 nm etkinlige sahip olup istenmeyen radikallerin iyonize olmasinda ve katalitik etkinin artmasinda yardimci olur.


XRETON-P UVION ile Hava Sterilizasyonu Nasil Yapilir?


Xreton-P Uvion olusturdugu negatif iyonlar fazladan elektron kazanmis olan iyonlardir. Normal atom yada moleküller fazladan elektron kazandiklarindan negatif iyon haline geçerler. Cihazin meydana getirdigi negatif iyonlar oksijen atomundan yapilmislardir. Dogada ayni islem sürekli olarak gerçeklesmektedir. Dogada bulunan iyonlar günes isigi, radyasyon ve hava hareketlerinden dolayi meydana gelmektedirler.


Fazladan elektrona sahip olan negatif iyon moleküllerinin çevreye pozitif bir etkisi vardir. Ortamdaki kokuyu nötralize ederek temiz havaya katkida bulunurlar. Arastirma çalismalari negatif iyonlarin biyolojik etkinligini ispatlamistir.Negatif ve pozitif iyon sayisi toplami ortamda sabit bir degere sahiptir. Ne kadar çok negatif iyon varsa ortamda o kadar az kirlenme veya havada dolasan daha az parçacik olacaktir. Negatif iyonlar fazla elektronu olan kokusuz oksijen atomlaridir. Ozon ise 3 adet oksijeni bulunan moleküldür. Ozon konsantrasyonu fazla ise kokusu algilanabilir.Negatif iyon olusturmak için yüksek voltaj ve UVC isigi gereklidir. Oksijen atomlari bu sartlar altinda elektron kazanarak negatif iyon haline geçerler.


Negatif iyonlar havadaki partikül sayisini (toz ve polen) düsürür. Fakat kokulari gidermede ozon kadar etkili degildir. Güvenli seviyedeki ozonlar havada yüzen parçacik sayisini düsürmez ama kokulari elimine ederler.Ozon gazi kisa ömürlü, kararsiz ve çok aktif bir gaz olup koku veya diger gazlar ile münasebetinde zararsiz karbon dioksit ve su buharina dönüsür.

Ozon gazinin olusumu; oksijen atomlari yüksek voltajli elektrik veya yüksek enerjili UVC ye maruz kaldiginda atomlarina ayrilir. Ayrilan oksijen atomu yakininda bulunan bir oksijen O2 atomu ile birleserek O3 olusturur.


Uvion cihazi yüksek voltaj, Titanyum dioksit, AgI, CuS kapli Boroslikat cam tüpler ve UVC altinda negatif oksijen ve ozon gazi üreterek ortamdaki koku ve kirlenmeyi gidererek mikrop, virus, mantar, küf ve sporlari yok eder

Cihaz kompakt halde olup enerji kablosu disinda bir aksesuari bulunmamaktadir. Ancak Cihaza istenildigi taktirde tak-çikar özellikli ve temizlenebilir yan filtreler takilabilir. Sistem ayaklı kullanıma uygun aparatlara ve opsiyonel olarak uzaktan kumandaya sahiptir.

 

Adres : 900. sok.no:29   06370 OSTİM -ANKARA   TÜRKİYE  
Tel: +90 312 385 00 40     Fx: +90 312 385 67 84
teknomar@teknomar.com.tr