Revion Kompakt
Hava Temizleme, Partikül İndirgeme (HEPA), İklimlendirmeli Hava Sterilizasyon CihazıRevion Compact

Revion Katalog Uni - Pdf 8047 Kb.


ISO 9001 ISO 13485 CE 1984 EMC LVDKompakt Tip Tam Otomatik Hijyenik İklimlendirme Cihazı

Revion Compact
Paket Tip Hijyen Klima Ünitesi
Partikül İndirgeme ve İklimlendirme Ünitesi
Partikül İndirgeme ve Baskılandırma Ünitesi

Cihaz kendi bünyesinde mahaldeki ısıyı, nemi ve pozitif basıncı ayarlayabilmekte, akuple değişken debili, en az 3000 m3/h (modele göre değişkenlik gösterir) hava debisine sahip 600 Pa  (modele göre değişkenlik gösterir) basınçlı, paslanmaz plug tip fan bulunmaktadır.  Fan, üzerindeki basınç transmiteri sayesinde sürekli olarak filtre kirliliklerini ve mahaldeki hava ihtiyacını kontrol ederek değişken devirde çalışma ve sistemi regüle etme imkanına sahiptir.

Cihaz sensörleri sayesinde; her bir filtre için ayrı ayrı olacak şekilde filtrelerin tıkanıklık düzeylerini, ayrıca odadaki pozitif basıncı, odadaki nemi, odadaki ısıyı, hava hızını,  ısıtma-soğutma-ventilasyon arızalarını  digital göstergeye aktarabilmektedir.

Cihazın F7 filtre ile hava çıkış boğazı arasındaki tüm bölümler paslanmaz ve korozyona dayanıklı Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilen malzemeden imal edilmiştir.  Cihaz mahal içerisinde konumlandırılabilmektedir. Mahal içerisindeki ses seviyesi tam kapasitede, 60 dB'i geçmemektedir. Konpak tip Tam otomatik Hijyenik İklimlendirme cihazı İç ve Dış üniteden oluşur .

İSKELET ve KASA

Cihaz en az bir adet dış ünite ve bir adet dik tip iç üniteden oluşmaktadır. İç ünite ekstrüze alüminyumdan, sert plastik köşe parçalarının birleştirilmesinden, dış ünite ise her türlü ortam koşullarına dayanıklı, taşıyıcı ayakları vasıtası ile duvara veya yere monte edilebilen rijit yapıda elektrostatik toz boyalı dkp sacdan imal edilmiştir.  İç ünite kapakları çift cidarlı, elektrostatik toz boyalı olup, kapakların içerisinde min. 45 kg/m3  (modele göre değişkenlik göstermektedir) yoğunlukta poliüretan izolasyon bulunmaktadır.  İç ve dış üniteye uygulanan elektrostatik boya dış ortam şartlarından ve yapılacak temizlik işlemlerden etkilenmeyecek mukavemettedir.

İç ünite ayakları transpalet veya forklift ile taşımaya uygun olup, bu sayede cihaz kolayca taşınabilmektedir. Cihaz kapakları özel anahtarlı, kilit sistemi ile donatılmış olup, kapak sızdırmazlığı özel conlatar ile sağlanmaktadır. İç ünite üfleme menfezinin iç yüzeyi ses ve ısıl izolasyonunun sağlanması amacıyla en az 19 mm poliüretan izolasyon ile kaplanmıştır.

SOĞUTMA ve ISITMA KAPASİTELERİ

Soğutma sistemi direk expansion alüminyum lamel/bakır boru evaporatör ve  en az 1 adet Isı Pompası özellikli (heat Pump) dış üniteden oluşmaktadır. Dış ünite R410A gazı ile çalışmakta olup, maksimum çalışma devrinde dış ünite ses seviyesi 60 dbA değerini geçmemektedir.

Soğutma Kapasitesi 12-15 KW, Isı Pompası Isıtma Kapasitesi 14-16 KW ve Elektrikli Isıtıcı kapasitesi en az 8 KW dır (modellere göre değişiklik göstermektedir).  Dış ünite bünyesinde sistemin istenen desibel aralığı ve dış ortam sıcaklığında, alçak ve yüksek basınçta tam otomatik çalışmasını sağlayacak tüm ekipmanlar bulunmaktadır. Cihaz bünyesinde nem alma prosesinde devreye girmek üzere 1 adet belirtilen güç ve değerde  oransal kontrollü paslanmaz tüp üzeri paslanmaz kanatlı elektrikli rezistans bulunmaktadır. Elektrikli rezistansın tüm elektrik bağlantıları yüksek ısıya dayanıklı yanmaz kablolar ve neme karşı korumalı makaronlar ile yapılmış olup, yüksek sıcaklık ve düşük basınç durumlarında manuel olarak devreden çıkaracak güvenlik ekipmanı ile donatılmışdır. Elektrikli rezistans sistemin ısıtma ihtiyacına göre kademeli olarak devreye girmektedir.

FİLTRASYON

Kompakt Tip Tam Otomatik Hiyenik İklimlendirme Cihazı üzerinde en az 3 kademe filtrasyon vardır. Tüm filtrelerin kirlenme durumları uyarı ekranından takip edilebilmektedir.   Cihaz kendi bünyesinde alınan taze havayı sırasıyla G4, F7 ve H13 veya H14 filtrelerden geçirerek mahale gönderebilmektedir (H14 filtre uygulamamız olup, 0.3 mikronda %99,9995 tutucu özellikteki H14 tip filtrelerin ameliyathana , yoğunbakım gibi özel alanlarda kullanılması özel tavsiyemizdir).   Cihaz tarafından emilen resirküle hava ön kısımdan emilerek taze hava ile karıştırılarak cihaz içinde sırasıyla F7 ve H13 veya H14 filtre kademelerinden geçerek ve cihaz üzerindeki difüzörden mahale gönderilmektedir.  Taze hava girişinde 1 adet damper kullanılmaktadır.

FANLAR

Hijyenik iklimlendirme cihazında Cr-Ni malzemeden, ekolojik ve düşük enerji tüketimine sahip fan kullanılmaktadır.  Fan, üzerindeki basınç transmiteri sayesinde sistem basıncını sürekli takip ederek filtre kirlenmesi, ani basınç değişimleri vs. durumlarda çalışma devrini %1 hassasiyetle ayarlayabilmektedir.  Statik ve dinamik balansı alınmış, kendinden motorlu plug tip fanlar kullanılmaktadır.  Fan statik basıncı en az 600 Pa dır (modele göre değişkenlik gösterir).

Taze hava emiş kanalının 5 mt.'yi geçtiği durumlarda, taze hava emiş hattında 1 adet kanal tipi emiş aspiratörü kullanılmaktadır. Seçilecek olan kanal tipi aspiratörün kapasitesi en az cihaz hava debisinin %30'u kadar seçilmiştir. Taze hava fanı cihaz panosu üzerinden kumanda edilebilir olup, istenildiğinde manuel olarak fan devri ayarlanabilmektedir.

Kompakt Tip TAM OTOMATIK HİJYENİK İKLİMLENDİRME CİHAZI İLE  NEM ALMA

Cihaz kapasitesi ortam nemini %35 ila %70 arasında tutacabilecek şekilde seçilmiştir (bu sebeple alana özel modeller mevcuttur). Nem alma sırasında soğutma bataryası aktif olup, elektrikli rezistans ısıtıcı devreye girerek, sıcaklık set değerinin ayarlanan değerden aşağı düşmesini engellemektedir.

KUMANDA PANOSU

Cihaz üzerinde tüm çalışma parametrelerinin ayarlanabildiği en az 7" lik dokunmatik ekran bulunmaktadır.  Cihazın elektrik bağlantısı ve otomasyon sistemi cihaz içinde özel olarak yapılmış bir pano içinde olup, bu pano herhangi bir hava geçiş yüzeyi üzerinde değildir. Cihaz içi ekipmanlarının tüm bağlantıları bu pano üzerinde gerçekleşmiştir. Tüm kablolar yangına dayanıklı ve halogen free özelliktedir. Cihaz güç hattı 400 V 50 Hz gerilim ile çalışabilir olup, voltaj dalgalanmalarına karşı sistemi koruyacak şekilde faz koruma rölesi ile donatılmıştır.

OTOMASYON

Cihaz kendi bünyesindeki web server aracılığı ile internet erişimine uygun yapıdadır. Otomasyon sisteminde, taze hava girişi, üfleme hattı ve emiş havası olmak üzere üç noktada sıcaklık ve nem takibi, fanın emiş ve üfleme hattında basınç takibi yapılabilmektedir.

Sistem kendi üzerinden sensörler aracılığıyla alacağı bilgi ile sistemi defrost konumuna geçirebilir ve tüm çalışmayı otomatik olarak tamamlayabilmektedir. Cihaz split klima prensibi ile tamamıyla kapalı devre olarak çalışmamaktadır. Cihaz ortam duvarına takılan klima santralli cihaz değildir.

Cihaz ekranından grafik olarak cihazın tüm çalışma parametreleri izlenebilmekte olup, arıza durumunda ekranda uyarı belirerek operatörü uyarmaktadır. Sistem, kompresör arızası, dış ünite fan arızası, alçak basınç, yüksek basınç, termistör arızası, filtre kirlilik ikazları, donma ve defrost uyarıları, iç ünite fanı çalışma durumları ile ilgili uyarı verebilmektedir.Kumanda paneli üzerinden cihazın çalışma sıcaklığı, çalışma nemi, çalışma basıncı sürekli olarak izlenebilmekte olup, sıcaklık, nem, basınç ayarlanabilmektedir. Isıtma, soğutma, nem alma ve nemlendirme koşullarının gerekli görülmediği durumlarda panel üzerinden yalnız fan çalıştırılarak sistem basınç altında tutulabilmektedir.

Opsiyonel Özellikler
Dezenfeksiyon Ünitesi

Havanın sadece filtrelenmesi ve UVC lambadan geçirilmesi yeterli değildir.

UVION MODÜL

Aseptizör, tek başına bir sistem olarak çalışabilen, komple bir sterilizasyon ve negatif iyon jeneratörü içermektedir. Sistem Atmosferik plazma (patojen iyonizatörü) oluşturur. Negatif iyon jeneratörü, Titanyum dioksit(TiO2), Gümüş iyodür(AgI), Bakır Sülfat (CuS) kaplı borosilikat, silindirik boğumlu cam tüp ve HV ünitesinden oluşmaktadır.

Bu mekanizma sistemde bulunan Etilen bazlı gaz ve partikülleri katalitik invertörü sayesinde -OH (hidroksil) eklerine parçalayarak narkoz ve diğer gazların ayrışmasını, mikro organizmaların DNA yapılarını bozarak etkisiz hale gelmelerini, (-) eksi iyonlar vasıtası ile partiküllerin yok edilmesini saglar.

Fotokatalitik reaksiyon oluşturarak hava yoluyla yayılan patojenleri ve gazları etkisiz hale getirir.


Bilgilendirme Formu
Sayfa Üstü

Uyarılar:

  • * işaretli alanlar için geçerli bilgi girişi gereklidir.
  • + işaretli email adresiniz ve telefon bilgilerinizden (Cep telefonunuzu yazabilirsiniz) en az birini belirtmeniz istenir.
  • Alınan bilgileriniz gizlidir. Üçüncü taraflarla paylaşılmaz.


İş Başvurusu
Online Başvuru, CV Kayıt