EnglishTürkçe Ana Sayfa  

UVİON
Atmosferik Plazmalı Patojen İyonizatörü, Hava Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Cihazı


Corona, Covid-19, Sars, Ebola, Kuş Gribi ve Havadaki Her Tür Virüslerin Yok Edilmesinde Etkin Çözüm


Bulunduğu Ortam Havasını Steril ve Dezenfekte Eder.

Yeni Teknoloji: Atmosferik Plazma Teknolojisi

Etilen Ajanlarını Yok Etmede
1 NUMARA

Profesyonel Hava Sterilizasyon Cihazı


EN ÖNEMLİ KORUNMA:
İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ ORTAMDA SOLUDUĞUNUZ HAVANIN DA MİKROPLARDAN ARINDIRILMASIDIR

xreton-p uvion

XRETON-P UVION bir PATOJEN İYONİZATÖRÜ  Cihazıdır.

Ortam Kokularını, Ameliyat ve Ameliyathane Kokularını Yok Eder.


Cihaz; negatif iyon, atmosferik plazma ve ozon (O3) üreterek ortamda bulunan patojenleri, virüsleri, bakterileri yok eder.  Havada bulunan virüs, mantar, küf ve sporları imha eder, aynı zamanda havayı partiküllerden, polen ve etilen ajanlarından temizleyerek steril bir atmosfer sağlar.

Kullanım Alanları:

Hastaneler, hastane koridorları, revir ve klinikler, okullar, sınıflar, banka şubeleri, ofisleri konferans salonları, lobiler, restoranlar, yemekhane ve kafeler, ev ve yaşam alanları, yurtlar-koğuşlar, yiyecek depoları, izolasyon odaları,... kısacası hayatımızın geçtiği her yer.

V.I.P. Yönetici Odaları

 

Teknik Özellikler:

Cihaz, etkin ve kendine özgü dizaynı sayesinde çok az yer kaplar; duvara veya tavana montajını mümkün kılarak büyük  bir alana veya özel şartlara ihtiyaç duymadan çalışır. Modellere göre 100 - 300 m3/h hava değişim hızı sayesinde 25-50 m2'lik alanlarda hava sterilizasyonu sağlar.

uvion sarı alan kullanımı
Uvion Sarı Alan Kullanımı

Uvion cihazının şasesi özellikle 304 paslanmaz çelikten üretilmiş olup negatif iyonlardan dolayı okside olmaz. Cihaz içinde Titanyum dioksit, AgI, CuS kapli boroslikat cam tüpten mamul ion jeneratörü bulunmaktadir. Bu mekanizma sistemde bulunan Etilen bazlı gaz ve partikülleri katalitik invertörü sayesinde -OH'lara (hidroksil eklerini) parçalayarak gazların ayrışmasını, mikro organizmaların yok edilmesini ve (-) eksi Ionlar vasıtası ile partiküllerin yok edilmesini sağlar. Fotokatalitik reaksiyon oluşturarak hava yoluyla yayılan patojenleri ve gazları etkisiz hale getirir.

Ses debisi: 44-55 dB, Takribi Ağırlık: 11,5 kg, Tutturma aparatları: Plastik dübel destekli 2 vida, Güç Kaynağı: Cihaz şehir şebekesiyle çalışmaktadır. Çalışma gerilimi: 220V, 50-60 Hz dir.

Cihaz tek başına sistem olarak çalışabilen komple bir atmosferik plazma sterilizasyon ve negatif iyon jeneratörü içermektedir. Cihazın en önemli özelliklerinden birisi de havaya yayılan patojenleri ve zararlı gazları içerisine çekerek sahip olduğu reaktöründe foto katalitik reaksiyon oluşturarak ortamı hijyenik hale getirmektir.

Ayrıca ortamda bulunan partiküllere negatif iyon yükleyerek metal elektrostatik fitrelerde tutulmasini sağlar. Cihaz içerisindeki mor ötesi (UV) ışık ve biyo-aktif hidroksil radikalleri karışımı ile bakterileri, virüsleri, mantarları, küfleri ve sporları, etiolojik ajanları imha ederek ortamı hijyen hale getirir. Özellikle ortamda bulunan çürütücü etkiye sahip Etilen gazlarinin (C2H4) yok edilmesini sağlar. Cihazda bulunan UV 254 nm ışın etkisi mikroorganizma öldürücü etkiye sahiptir. Ayrıca 2. kullanılan ışın kaynağı 400-700 nm etkinliğe sahip olup istenmeyen radikallerin iyonize olmasında ve katalitik etkinin artmasında yardımcı olur.

patojen iyonizatörü
Uvion Kullanım Örnekleri

XRETON-P UVION ile Hava Sterilizasyonu ve Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Xreton-P Uvion olusturduğu negatif iyonlar fazladan elektron kazanmış olan iyonlardır. Normal atom ya da moleküller fazladan elektron kazandıklarından negatif iyon haline geçerler. Cihazın meydana getirdiği negatif iyonlar oksijen atomundan yapılmışlardır. Doğada aynı islem sürekli olarak gerçekleşmektedir. Doğada bulunan iyonlar güneş ışığı, radyasyon ve hava hareketlerinden dolayı meydana gelmektedirler.

Fazladan elektrona sahip olan negatif iyon moleküllerinin çevreye pozitif bir etkisi vardır. Ortamdaki kokuyu nötralize ederek temiz havaya katkıda bulunurlar. Araştırma çalışmaları negatif iyonların biyolojik etkinliğini ispatlamıştır.Negatif ve pozitif iyon sayısı toplamı ortamda sabit bir değere sahiptir. Ne kadar çok negatif iyon varsa ortamda o kadar az kirlenme veya havada dolaşan daha az parçacık olacaktır. Negatif iyonlar fazla elektronu olan kokusuz oksijen atomlarıdır. Ozon ise 3 adet oksijeni bulunan moleküldür. Ozon konsantrasyonu fazla ise kokusu algılanabilir. Negatif iyon oluşturmak için yüksek voltaj ve UVC ışığı gereklidir. Oksijen atomları bu şartlar altında elektron kazanarak negatif iyon haline geçerler.

Negatif iyonlar havadaki partikül sayısını (toz ve polen) düşürür. Fakat kokuları gidermede ozon kadar etkili değildir. Güvenli seviyedeki ozonlar havada yüzen parçacık sayısını düşürmez ama kokuları elimine ederler.Ozon gazı kısa ömürlü, kararsız ve çok aktif bir gaz olup koku veya diğer gazlar ile münasebetinde zararsız karbon dioksit ve su buharına dönüşür.

Ozon gazının oluşumu; oksijen atomları yüksek voltajlı elektrik veya yüksek enerjili UVC'ye maruz kaldığında atomlarına ayrılır. Ayrılan oksijen atomu yakınında bulunan bir oksijen O2 atomu ile birleşerek O3 oluşturur.

Uvion cihazı yüksek voltaj, Titanyum dioksit, AgI, CuS kaplı Boroslikat cam tüpler ve UVC altında negatif oksijen ve ozon gazı üreterek ortamdaki koku ve kirlenmeyi gidererek mikrop, virüs, mantar, küf ve sporları yok eder.

Cihaz kompakt halde olup enerji kablosu dışında bir aksesuarı bulunmamaktadır. Ancak Cihaza istenildiği taktirde tak-çıkar özellikli ve temizlenebilir yan filtreler takılabilir. Cihaz uzaktan kumandaya sahiptir.

Uvion cihazı tam etkinlik için yerden en az 2,20 m. yüksekliğe takılmalıdır.

 


Bilgilendirme Formu


Uyarılar:

  • * işaretli alanlar için geçerli bilgi girişi gereklidir.
  • + işaretli email adresiniz ve telefon bilgilerinizden (Cep telefonunuzu yazabilirsiniz) en az birini belirtmeniz istenir.
  • Alınan bilgileriniz gizlidir. Üçüncü taraflarla paylaşılmaz.

İş Başvurusu

Online Başvuru, CV Kayıt