EnglishTürkçe Ana Sayfa  

UVİON
Patojen İyonizatörUvion Patojen İyonizatör Broşürü Uni - Pdf 1676 Kb.


  • ISO 9001
  • ISO 13485
  • CE
  • TSE HYB

Uvion Patojen İyonizatör Şartnamesi TR - Pdf 122 Kb.


Uvion Patojen İyonizatör DataSheet TR - Pdf 191 Kb.x-reton p uvionEN ÖNEMLİ KORUNMA: İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ ORTAMDA SOLUDUĞUNUZ HAVANIN DA MİKROPLARDAN ARINDIRILMASIDIR.

XRETON-P UVION bir PATOJEN İYONİZATÖRÜ  Cihazıdır.


Cihaz; negatif iyon, atmosferik plazma ve ozon(O3) üreterek ortamda bulunan patojenleri, virüsleri, bakterileri yok eder.  Havada bulunan virüs,mantar, küf ve sporları imha eder, aynı zamanda havayı partiküllerden, polen ve etilen ajanlarından temizleyerek steril bir atmosfer sağlar.


uvion sarı alan kullanımı

Kulanım Alanları:
Hastaneler, hastane koridorları, revir ve klinikler, okullar, sınıflar, banka şubeleri, ofisleri konferans salonları, lobiler, restoranlar, yemekhane ve kafeler, toplu taşıma araçları, yurtlar-koğuşlar, yiyecek depoları, izolasyon odaları,... kısacası hayatımızın geçtiği her yer.

 

 

Teknik özellikler:
Cihaz, etkin ve kendine özgü dizaynı sayesinde çok az yer kaplar; duvara veya tavana montajını mümkün kılarak büyük  bir alana veya özel şartlara ihtiyaç duymadan çalışır. Modellere göre 200 - 1000 m3/h hava değişim hızı sayesinde 25-30 m2'lik alanlarda (60 m3) sterilizasyonu sağlar.

Uvion cihazının şasesi özellikle 304 paslanmaz çelikten üretilmiş olup negatif iyonlardan dolayı okside olmaz. Cihaz içinde Titanyum dioksit, AgI, CuS kapli boroslikat cam tüpten mamul ion jeneratörü bulunmaktadir. Bu mekanizma sistemde bulunan Etilen bazlı gaz ve partikülleri katalitik invertörü sayesinde -OH (hidroksil eklerini)lara parçalayarak gazların ayrışmasını, mikro organizmaların yok edilmesini ve (-) eksi Ionlar vasıtası ile partiküllerin yok edilmesini sağlar, fotokatalitik reaksiyon oluşturarak hava yoluyla yayılan patojenleri ve gazları etkisiz hale getirir. UVION  cihazına dış ortamdan hermetik baca ile temiz hava bağlantısı yapılabilir. Bu özellik kullanılır ise cihazın kullanıldığı ortamda 10Pa pozitif basınç sağlanır.


Ses debisi 44 dB, Ağırlık 14 kg,Tutturma aparatları: plastik dübel destekli 2 vida ,Güç Kaynağı : Cihaz şehir şebekesiyle çalışmaktadır. Çalışma gerilimi 220V, 50-60 Hz dir.


Cihaz tek başına sistem olarak çalışabilen komple bir sterilizasyon ve negatif ion jeneratörü içermektedir. Cihazın en önemli özelliklerinden birisi de havaya yayılan patojenleri ve zararlı gazları içerisine çekerek sahip olduğu reaktöründe foto katalitik reaksiyon oluşturarak ortami hijyenik hale getirmektir.
Ayrıca ortamda bulunan partiküllere negatif iyon yükleyerek metal elektrostatik fitrelerde tutulmasini sağlar.
Cihaz içerisindeki mor ötesi (UV) ışık ve biyo-aktif hidroksil radikalleri karışımı ile bakterileri, virüsleri, mantarları, küfleri ve sporları, etiolojik ajanları imha ederek ortamı hijyen hale getirir. Özellikle ortamda bulunan çürütücü etkiye sahip Etilen gazlarinin (C2H4) yok edilmesini sağlar. Cihazda bulunan UV 254 nm ışın etkisi mikroorganizma öldürücü etkiye sahiptir. Ayrıca 2. kullanılan ışın kaynağı 400-700 nm etkinliğe sahip olup istenmeyen radikallerin iyonize olmasında ve katalitik etkinin artmasında yardımcı olur.

patojen iyonizatörü


XRETON-P UVION ile Hava Sterilizasyonu Nasıl Yapılır?


Xreton-P Uvion olusturduğu negatif iyonlar fazladan elektron kazanmış olan iyonlardır. Normal atom ya da moleküller fazladan elektron kazandıklarından negatif iyon haline geçerler. Cihazın meydana getirdiği negatif iyonlar oksijen atomundan yapılmışlardır. Doğada aynı islem sürekli olarak gerçekleşmektedir. Doğada bulunan iyonlar güneş ışığı, radyasyon ve hava hareketlerinden dolayı meydana gelmektedirler.


Fazladan elektrona sahip olan negatif iyon moleküllerinin çevreye pozitif bir etkisi vardır. Ortamdaki kokuyu nötralize ederek temiz havaya katkıda bulunurlar. Araştırma çalışmaları negatif iyonların biyolojik etkinliğini ispatlamıştır.Negatif ve pozitif iyon sayısı toplamı ortamda sabit bir değere sahiptir. Ne kadar çok negatif iyon varsa ortamda o kadar az kirlenme veya havada dolaşan daha az parçacık olacaktır. Negatif iyonlar fazla elektronu olan kokusuz oksijen atomlarıdır. Ozon ise 3 adet oksijeni bulunan moleküldür. Ozon konsantrasyonu fazla ise kokusu algılanabilir. Negatif iyon oluşturmak için yüksek voltaj ve UVC ışığı gereklidir. Oksijen atomları bu şartlar altında elektron kazanarak negatif iyon haline geçerler.


Negatif iyonlar havadaki partikül sayısını (toz ve polen) düşürür. Fakat kokuları gidermede ozon kadar etkili değildir. Güvenli seviyedeki ozonlar havada yüzen parçacık sayısını düşürmez ama kokuları elimine ederler.Ozon gazı kısa ömürlü, kararsız ve çok aktif bir gaz olup koku veya diğer gazlar ile münasebetinde zararsız karbon dioksit ve su buharına dönüşür.

Ozon gazının oluşumu; oksijen atomları yüksek voltajlı elektrik veya yüksek enerjili UVC'ye maruz kaldığında atomlarına ayrılır. Ayrılan oksijen atomu yakınında bulunan bir oksijen O2 atomu ile birleşerek O3 oluşturur.


Uvion cihazı yüksek voltaj, Titanyum dioksit, AgI, CuS kaplı Boroslikat cam tüpler ve UVC altında negatif oksijen ve ozon gazı üreterek ortamdaki koku ve kirlenmeyi gidererek mikrop, virüs, mantar, küf ve sporları yok eder.

Cihaz kompakt halde olup enerji kablosu dışında bir aksesuarı bulunmamaktadır. Ancak Cihaza istenildiği taktirde tak-çıkar özellikli ve temizlenebilir yan filtreler takılabilir. Sistem ayaklı kullanıma uygun aparatlara ve opsiyonel olarak uzaktan kumandaya sahiptir.

 


Bilgilendirme Formu


Uyarılar:

  • * işaretli alanlar için geçerli bilgi girişi gereklidir.
  • + işaretli email adresiniz ve telefon bilgilerinizden (Cep telefonunuzu yazabilirsiniz) en az birini belirtmeniz istenir.
  • Alınan bilgileriniz gizlidir. Üçüncü taraflarla paylaşılmaz.

İş Başvurusu

Online Başvuru, CV Kayıt