Teknomar'a Bakış
Teknomar HakkındaTeknomar Fabrika

1993 yılında kurulan TEKNOMAR; kullanılan ileri teknoloji ekipmanlarla, 8 ayrı ürün grubunda ve birçok sektörde TEKNOMAR Markası ile üretim yapmaktadır.

Adını taşıyan markası altında üretimini gerçekleştirdiği; Cerrahi Alet Sterilizasyon Cihazları, Temiz Oda (Clean Room) ve ürünleri, Biyogüvenlik Kabinleri, Hava Temizleme ve iklimlendirme sistemleri konusunda Ar-Ge çalışmaları ile Türkiye'de ilklere imzasını atmış, yine ürün grubu içinde yer alan Hidrojen Peroksit Sterilizasyon Cihazı, Endüstriyel Hacimli Etilen Oksit Gaz Sterilizatörü, Aseptizör olarak adlandırılan partikül ve iklim kontrollü sistemlerde ise öncülük etmiştir.

Müşteri memnuniyeti esas alınarak sürekli gelişen, kaliteden ödün vermeden ürettiği, ekonomik ürünleri ile 40'dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Teknomar; 2000 m2 kapalı hizmet ve üretim alanına sahiptir. Fabrika binası içinde yer alan sterilizasyon merkezinde; Class 10.000 ve Class 1000 temiz alanı, 20m3 hacim/gün kapasiteli endüstriyel tip etilen oksit sterilizasyon cihazı ile müşterilerine Avrupa normlarında (EN) güvenilir, ekonomik Sterilizasyon hizmeti vermektedir.

Firma ISO 9001 ve ISO 13485 Kalite yönetim sistemi sertifikalarına sahip olup; ürünleri 93/42/MDD'ye uygun olarak CE belgelidir.

Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı
Hasan Tahsin ÖZBEK


Hasan Tahsin ÖZBEK

TEKNOMAR'ın 1990'lı yıllarda temelleri atılmış olup, 1993 yılında Hasan Tahsin ÖZBEK tarafından kurulmuştur. 2000'li yıllara kadar farklı sektörlerde ve sağlık sektörü dışında çalışan TEKNOMAR; 2000'li yılların başında AR-GE projeleri ile sağlık sektörüne yönelmiştir. Firmanın markasını taşıyan ilk ürünü UV cerrahi alet sterilizasyon cihazları 1990'da üretilmiştir.

Sağlık sektörüne atılan hızlı adımlar Etilen Oksit Sterilizasyon Cihazının üretilmesi ile olmuştur. Yine 90'lı yılların sonunda ithal ürünlerin sektörü yorduğu dönemlerde, çok kıymetli KVC cerrahlarının destek ve bilgisi ile güvenli Katater sterilizasyonu hedeflenerek KVC tip EO sterilizatörlerin seri üretimine başlanmıştır.

Daha sonra sırasıyla ASEPTİZÖR, HİDROJENPEROKSİT PLAZMA STERİLİZATÖRLERİ, OZON PLAZMA STERİLİZATÖRÜ, YARA BAKIM TOPİVAC ve dahası üretilmiştir.

Sınıfında dünyanın en büyük ENDÜSRTRİYEL ETİLEN OKSİT STERİLİZASYON CİHAZI'nı üreterek dünya markası olmuştur.

TEKNOMAR, Sağlık başta olmak üzere; Tarım, Savunma, Gıda, İletişim, Elektronik vb. gibi birçok farklı sektörde, üniversitelerin Bilimsel Araştırma Projelerinde, Elektronik-elektromekanik, mekatronik cihazlar, kontrol ve yazılımlarında, özel projelerin tasarım ve üretiminde yer almış olup; halen devam eden projeleri, 40 dan fazla ülkeye olan İhracatı ile ülkemiz ekonomisine değer katmak için çalışmalarına devam etmektedir.

TEKNOMAR GRUP Ailesinin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapmaktan mutluluk ve gurur duymaktayım. Bugüne ulaşmamızda büyük katkıları olan çalışma arkadaşlarım başta olmak üzere, birlikte çalıştığımız bütün kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimi sunarım.

İhracat Yapmak Kadar İthalatı Kesmek de Önemlidir.
Hasan Tahsin ÖZBEK

Müşteri Memnuniyeti

Teknomar
Fahad ALMOAMMAR
The National Medical Products Co Ltd
Teknomar
DAMAD - Saudi Arabia
Endüstriyel Etilen Oksit Cihazı Antlaşmasıİş Başvurusu
Online Başvuru, CV Kayıt