hypO3xy
Mobil Yanık Tedavi Ünitesi & Acil Yoğun Bakım Tedavi ÜnitesihypOxy Yanık Tedavi Ünitesi
hypOxy
hypO3xy

hypO3xy 

YANIK TEDAVİ ÜNİTESİ

YANIK MERKEZLERİ İÇİN ÖZEL OLARAK TASARLANMIŞTIR.

hypOxy; hastada gerçekleşecek enfeksiyon oranlarının azaltılmasını sağlayan, enfeksiyona neden olan mikroorganizmaların ortamdan uzaklaştırılarak; hava yollu bulaşını engelleyen, hasta yatış süresini kısaltarak; iyileşme oranlarını önemli ölçüde arttıran, mortalite ve morbiditeyi azaltmaya yönelik tek yataklı, atmosferik, topik Oksijen ve Ozon terapili; mobil yanık tedavi ünitesi'dir.

ÇALIŞMA PRENSİBİ

hypOxy'nin gövdesinin alt kısmından hava emiş kanalı ile alınan iç ortam havası; kademeli filtrasyondan sonra UV lamba, atmosferik plazma ve negatif iyon modülü (uvion) ile dezenfekte edilir. Isıtma ve nemlendirme işlemlerinden sonra (opsiyonel), filtrasyonu ve dezenfeksiyonu sağlanmış steril hava, ekstra oksijen ve ozon katkısı ile hasta yatağı üzerine laminar hava akışı ile üflenir. Ortam sürekli pozitif basınçta tutularak; yatan hastanın hastane enfeksiyonundan korunması ve açık yarada enfeksiyon üretmeyerek iyileşme sürecinin hızlandırılması sağlanır.

Acil ve ihtiyaç durumlarında, herhangi bir tek kişilik hasta odasına kurularak Acil Mobil Yoğun Bakım Tedavi Ünitesi oluşturur.

FONKSİYONEL ÖZELLİKLER
HypOxy Genel Görünüm
HypO3xy Genel Görünüm

Sistem dikey bir gövde ile hasta yatağını tamamen kapatacak şekilde dizayn edilmiştir. Yatan hastanın konforu ve mahremiyeti için etrafı anti bakteriyel perdeler ile örtülmüştür, yatak etrafında kapalı bir alan oluşturarak hava akışının izolasyonunu sağlayan bu perdeler, tamamen ya da kısmi açılma özelliği ile müdahalede de kolaylık sağlar. hypOxy'nin iç tavan yüzeyi laminar hava akışına izin veren özel dizayn hava panelleri ile örtülüdür. Bu hali ile hasta yatağı üzerine tam hakimiyet sağlanmıştır ve hasta yatağı üzerindeki hava kalitesi Class 100 dür (EN ISO 14644-1).

5 mikrondan küçük partiküller havada asılı kalarak ya da toz partiküllerine yapışarak ortamda yayılabilir ve enfeksiyon kaynağından uzak noktalara ulaşabilir. hypOxy içindeki yüksek tutuculuğa sahip HEPA filtreleri ile 0.3 mikrondan büyük partikülleri ortamdan temizler. Aktif Uvion modülü ile ortamdaki mikroorganizmaların genetik yapılarını kırarak etkisiz hale getirir. Enfeksiyon kaynaklarının yaşam yatağı olan küf üyok ederek virüs, bakteri, spor, mantar, etilen ajanları vb. gibi zararlıları kısa sürede %99,9 etki ile ortadan kaldırır, böylelikle hasta ve yaranın kontamine olmasını engeller.

Homojen hava akış hızı ile hasta yatağı üzerinde, hastayı rahatlatıcı bir serinlik etkisi oluşturur. Hastayı ortamdan korur.
HypOxy Hava Akış Diagramı
HypOxy Hava Akış Diagramı

Yatan hastanın konforu düşünülerek üretilmiş olan hypO3xy de, hasta yatağı üzerine üflenen hava atmosferik plazma ve negatif iyon teknolojisi ile sterildir. 2 ppm in altında aktif oksijen (O3: ozon gazı) de kontrollü olarak, hava ile taşınır. Açık yara tedavisinde ve hücre yenileme terapilerinde kullanılan oksijen ve ozonun iyileştirici etkisi de hypO3xy ile sunulmaktadır.

hypO3xy, hastane gaz sistemine bağlanabilen yatak başı ünitesi entegredir. Ünite üzerinde vakum ve oksijen sistemine bağlantıların sağlandığı sızdırmaz güvenlikli valfler mevcuttur. Hastanenin merkezi oksijen-vakum sisteminin olmaması durumunda cihaza mobil oksijen ve vakum sistemleri bağlanabilir. Yanık tedavi ünitesinin tüm yüzeyi kolay temizlenebilir ve anti-bakteriyel özellikte Esc epoxy boya ile kaplanmıştır. Yine ünite üzerinde 3 adet elektrik prizi ve ünite içinden aydınlatmanın kontrolünün yapılabileceği düğmeler mevcuttur.

HypOxy Katlama
Hypoxy Katlama

Bilgilendirme Formu
Sayfa Üstü

Uyarılar:

  • * işaretli alanlar için geçerli bilgi girişi gereklidir.
  • + işaretli email adresiniz ve telefon bilgilerinizden (Cep telefonunuzu yazabilirsiniz) en az birini belirtmeniz istenir.
  • Alınan bilgileriniz gizlidir. Üçüncü taraflarla paylaşılmaz.


İş Başvurusu
Online Başvuru, CV Kayıt