END ETO Scrubber
Nötralizasyon ÜnitesiEND ETO ScrubberISO 9001 ISO 13485 CE 1984 TSE HYB YMBTeknomar Etilen Oksit Gaz Nötralizasyon Asidik Scrubber Cihazı

Etilen oksit cihazı, ısı ve neme duyarlı tıbbi ve cerrahi ürünlerin sterilizasyonu için kullanılır. Etilen Oksit gazı C2H4O moleküler formülden oluşur. Oda sıcaklığında ve basınçta renksiz, toksidan ve yanıcı bir gazdır. Virüsler fungisidal ve sporisidal dahil çoğu mikroorganizmaya karşı etkili bir sterilizanttır.

Etilen oksit cihazında Ana Sterilizasyon süreci:
  • Ön Şartlandırma
  • Sterilizasyon
  • Nötralizasyon

Ön Şartlandırma aşamasında, vakum altındaki sterilizasyon kazanına konulan malzemeler, mikroorganizmaların canlı kalacağı bir ortam sağlamak için ısıya ve neme maruz bırakılır.

Sterilizasyon aşamasında, mikroorganizmayı belirli bir zamanda ve vakum altında öldürmek için ürünler Etilen Oksit (ETO) gazına maruz bırakılır.

En önemli ve kritik aşama ise gaz tahliye işlemiyle başlayan Nötralizasyon'dur.

Nötralizasyon nedir?

Etilen oksit sterilizasyon işlemi sonrası ETİLENOKSİT GAZI'nın, atmosfere verilirken toksidan ve zehirli özelliğini yok ederek verilmesi işlemidir.

ETO sterilizasyonu için üç tip Nötralizasyon tekniği uygulanabilir.

  • - Su ile Yıkama,
  • - Asitli Yıkama
  • - Katalitik Oksitleyici ve yakma
Asidik Scrubber Nedir?

Asidik Scrubber, sterilizasyon aşamasından sonra ETO Gazını ek olarak etkisizleştirme (nötralize) işlemi yapan ünitedir. Etilen Oksit Gazını % 99,999 olarak etkisizleştirmek için Sülfürik Asit (H2SO4) ve Sodyum Hidroksit (NaOH) kullanır.

Asidik Scrubber, 3 kuleden oluşur. 2 adedi asitik solüsyon ile ETO gazının etkinliğini azaltmak için kullanılır. 3. kule Alkaliler ile asit buharını indirgemek için kullanılır. Atık olarak su karışımlı Etilen Glikol elde edilir.

Çalışma Prensibi

İlk kule ETO gazını alır; Kulenin içinde sürekli asitik yıkama, homojen yıkama için türbülans etkisi yaratılır. EO gazının etkinliğinin çoğu ilk aşamada yapılır. İkinci kule ilk kuleden kalan kalıntı EO'nun etkisizleştirimesi için kullanılır. EO gazı %99,999 0-1 PPM oranında çözülür. Üçüncü ve son kule Sodyum Hidroksit ile asidik buharını yok eder. Atık dış tankda da Alkali bazlı tuz ve seyreltilmiş etilglokol depolanır.

Neden Teknomar Asidik Scrubber?

Asidik yıkayıcılar kullanıldıkları tesislerde ekstra yer kaplar. Bu da kullanıcılar için ekstra yer düzenlemelerine neden olur.

Teknomar Tasarımı sulu ve Asitli Scrubber, iç ve dış mekan olarak kullanılabilir. Yıkayıcılar, sterilizatörlerin hacmine bağlı olarak tasarlanır ve yerleştirilir. Birden fazla sterilizatör, maliyet etkinliği için tek scruber'e entegre edilebilir.

Scrubber kulelerinin her biri 316L gıda sınıfı paslanmaz çelikten imal edilmiştir. EO ppm, PH, Çözelti, Su Seviyesi ve Sıcaklığını tespit etmek için yüksek nitelikli sensör grupları ve PLC ile donatılmıştır.

Scrubber SCADA yazılımı ile entegre edilmiş ve SIEMENS PLC ünitesi tarafından kontrol edilir. Egzozdan kalan kalıntıyı gözlemlemek için (PPM) egzozda ETO Dedektörü vardır. GMP, CE, FDA tescilli fabrikalar için sistem tercih edilir.Bilgilendirme Formu
Sayfa Üstü

Uyarılar:

  • * işaretli alanlar için geçerli bilgi girişi gereklidir.
  • + işaretli email adresiniz ve telefon bilgilerinizden (Cep telefonunuzu yazabilirsiniz) en az birini belirtmeniz istenir.
  • Alınan bilgileriniz gizlidir. Üçüncü taraflarla paylaşılmaz.


İş Başvurusu
Online Başvuru, CV Kayıt